O grupie PSZCZÓŁKI

Pszczółki to radosne i ciekawe świata dzieciaki. W tym roku będą pracowały na podstawie

Programu wychowania przedszkolnego „MAC edukacja” oraz Program wychowania przedszkolnego „Dary Zabawy” F. Froebel  Korzystamy z kart pracy „Kolorowe karty 4-5 latek”

Pszczółki są zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny. Dzieci znają zasady zachowania się w grupie, przestrzegają zasad kodeksu grupowego, troskliwie opiekują się sobą nawzajem, pomagają sobie, włączają do wspólnej zabawy. Z chęcią uczą się nowych wierszyków i piosenek. Są otwarte i ciekawe świata, który poznają poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne.

Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi , dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie i otaczającego świata, dostrzeżenia innych. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy, wycinamy. Bardzo lubimy spacery i zabawy na przedszkolnym placu zabaw. Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki.