Zajęcia dodatkowe

Zajęcia muzyczno- ruchowe Małgorzata B.

Zajęcia umuzykalniające i zabawy muzyczne ze śpiewem to wspaniały sposób na rozwój dziecka w wielu aspektach. Dzieci łatwiej uczą się porozumiewania między sobą, łatwiej odnajdują się w grupie rówieśników. Ruch podporządkowany muzyce spełnia specjalne zadania. Wprowadza zabawę i odprężenie, zaspokaja u dzieci potrzebę poruszania się. Muzyka wraz z towarzyszącym jej ruchem wyzwala u dzieci większe zainteresowanie działalnością ruchową, skłania do własnej interpretacji ruchowej. Przez muzykę dziecko zyskuje wgląd w siebie i w innych, muzyka umożliwia mu rozwój i utrwala wyobraźnię. Tematyka muzyczna każdych zajęć dobierana jest w zależności od pory roku, świąt i różnych okazji taki jak: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny.

 

Zajęcia plastyczne Adrianna M.

Podczas zajęć wykorzystywane będą różnorodne techniki: malowanie na papierze, szkle, tkaninie, rysowanie kredkami, ołówkami, flamastrami, kredą, tuszem, świecą, nitką. Prace będą wykonywane z różnych materiałów (materiały przyrodnicze, opakowania, wydzieranki, wycinanki, wyklejanki oraz pokazu i obserwacji, eksperymentowania (mieszania barw). Ponadto będą wykonywane formy rzeźbiarskie z plasteliny, modeliny, masy solnej, formowanie papieru oraz formy graficzne stemplowanie i odciskanie.

Zajęcia  badawczo-sensoryczne Adrianna Ch.

Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu.

Zabawy pobudzają zmysły, sensorykę, zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania świata wokół. Takie namacalne doświadczanie otoczenia zachęca maluchy do poznawania, odkrywania i rozwoju. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale równie zjawiska zachodzące wokół.Nasze pociechy najlepiej rozwijają się poprzez integrację sensoryczną czyli poznawanie świata wielozmysłowo.

Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości są zabawy badawcze oraz eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka, a w tym rozwoju umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego. Głównym założeniem zajęć badawczych jest zaspokojenie dziecięcych potrzeb, rozwijanie wyobraźni, a przede wszystkim zachęcenie do czerpania radości płynącej z odkrywania czegoś nowego.

Zajęcia dydaktyczne (tematyczne) Adrianna M.

Zajęcia dydaktyczne dostosowane do zainteresowań dzieci,do pory roku, do świąt i innych uroczystości prowadzone są poprzez :

  • zabawy tematyczne
  • rozmowy i zajęcia indywidualne (np.układanki obrazkowe, puzzle, klocki)
  • zabawy z użyciem różnych pomocy dydaktycznych
  • zabawy kształcące wymowę (słuchowe, oddechowe, artykulacyjne, dźwiękonaśladowcze)
  • zajęcia z żywiołami
  • zabawy fundamentalne
  • czytanie dzieciom bajek i baśni

Globalne czytanie

Czytanie globalne rozumiane jest powszechnie jako metoda nauki czytania dla małych dzieci, która polega na pokazywaniu dziecku kart z całymi wyrazami.

  • Okolicznościowe zajęcia teatralne
  • Kraina muzyki (zajęcia muzyczne)

Dogoterapia

Zajęcia z dogoterapii prowadzone przez trenera Fundacji Psi Uśmiech, są to zajęcia z udziałem odpowiednio przygotowanych psów.Mogą mieć one charakter terapeutyczny lub edukacyjny.

Zajęcia umuzykalniające – Gordonki

W czasie zajęć dzieci rozwijają słuch melodyczny oraz poczucie rytmu. Dziecko ma możliwość zapoznania się z instrumentami muzycznymi i ich brzmieniem. Gitara, akordeon, ukulele, keyboard, bęben djembe, bum bum rurki.